Miért legyen tag

Miért jó a Magyar Díszkertészek Szakmai Szervezetéhez csatlakozni?

A Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete 1990-ben civil kezdeményezésre jött létre, Szakmaközi Szervezetként 2018 óta működik. Töretlen elhivatottsággal dolgozik azon, hogy a dísznövény termékpályán tevékenykedők szakmai érdekképviseletét magas szinten ellássa. Szervezetünk jelenleg 17 szakmai egyesületet, megközelítőleg 1000 termesztéssel, kereskedelemmel, szolgáltatással foglalkozó tagot tudhat maga mögött.

A szervezet elnöksége, valamint már meglévő tagjaink azon dolgoznak, hogy az ágazatot érintő gazdasági, klimatikus, vagy a piacot nagyban meghatározó egyéb behatásokra gyorsan, s szakszerűen reagáljon, megoldást találjon a felmerülő problémákra, kihívásokra. Ennek érdekében folyamatosan egyeztetéseket folytat a döntéshozókkal, gazdasági szereplőkkel, s szükség esetén a sajtó képviselőivel.

Aktuális feladataink:

  • szakmai érdekképviselet erősítése
  • együttműködés kormányzati szervekkel (jogalkotás, pályázatok)
  • versenyképesség előmozdítása
  • fogyasztás növelés, export bővítés, import visszaszorítás, piacbővítés
  • szerepvállalás a 2023-2027 az új KAP közötti új támogatási időszak tervezésében
  • kutatási, fejlesztési, innovációs irányok és elképzelések koordinálása, támogatása
  • közösségi marketing kialakítása
  • szakmai konferenciák szervezése, lebonyolítása

Mottónk: „Együtt a szakma, Díszkertész a természet barátja”

LEGYÜNK MÉG TÖBBEN!

Legyünk még többen, hogy megmutathassuk és adatokkal is alátámaszthassuk a hazai díszkertészeti ágazat valódi súlyát, tevékenységünk komoly népgazdasági jelentőségét és egészségmegőrző szerepét.

A nyitottság elvét valló szervezet tagjai sorába vár mindenkit, aki a dísznövény-termesztés, a zöldfelület-gazdálkodás, a kereskedelem és a szolgáltatás egyéb területén dolgozik. A növényházi és szabadföldi termesztőket (cserepes dísznövény, vágott virág, egynyári-és balkon, évelő, faiskola), a szaporítóanyag előállítókat és forgalmazókat, dísznövény nagy-, és kiskereskedőket, kertészeti árudát üzemeltetőket, táj-, és kertépítőket, tervezőket, kivitelezőket, temető kertészeket, faápolókat, botanikus kerteket, zöldfelület gazdálkodókat-, és fenntartókat…